Erasmus + projekto „ Aktyvus mokinys- aktyvus pilietis“ dalyvių viešnagė „Aušroje“

Visą savaitę Tauragės „ Aušros“ progimnazijoje viešėjo Erasmus + projekto „ Aktiver Schüler –aktiver Bürger ( „ Aktyvus mokinys –aktyvus pilietis“)“ dalyviai iš Graikijos, Slovėnijos, Vokietijos bei Rumunijos bendrojo lavinimo mokyklų. Šis projektinis susitikimas Tauragėje – jau ketvirtas : pabuvota Kalamatoje ( Graikija), Štrosja vas ( Slovėnija) bei Linden mieste Vokietijoje. Ankstyvą sekmadienio popietę Vilniaus oro uoste iš Frankfurto bei Vienos nusileidę lėktuvai atskraidino į Vilnių Erasmus+ projekto dalyvius. Visi svečiai buvo apgyvendinti „Europa City Vilnius‟ viešbutyje. Atsikvėpę prie puodelio kavos leidosi į pažintinę kelionę po Vilniaus istorines ir mūsų šaliai labai svarbias vietas.
Pirmiausia projekto dalyviai aplankė Okupacijų ir laisvės kovų muziejų, įsikūrusį buvusiuose KGB rūmuose, kur penkiasdešimt metų buvo planuojami ir vykdomi sovietų nusikaltimai. Susikaupę svečiai apžiūrėjo buvusį KGB vidaus kalėjimą, mirties nuosprendžių vykdymo patalpą bei šiuolaikines ekspozicijas, supažindinančias su nepriklausomybės praradimu XX a. viduryje, sovietų valdžios represijomis, pasiaukojama ir atkaklia kova dėl nepriklausomybės atgavimo, giliai širdyje puoselėdami viltį, kad tokios tragedijos daugiau nepasikartų.
Svečiai aplankė Vilniaus arkikatedrą baziliką, Gedimino pilį, Lietuvos Didžiųjų kunigaikščių Gedimino bei Mindaugo paminklus, grožėjosi senamiesčio architektūra, lankėsi Lietuvos Respublikos Seime, susipažino su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo istorija, 1991 metų sausio įvykiais ir lietuvių tautos begaliniu laisvės troškimu, aplankė tuo laikotarpiu statytas barikadas, lankėsi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, fotografavosi prie Prezidentūros, aplankė VU filologijos fakulteto M.K. Sarbievijaus kiemą, grožėjosi Pilies gatvele bei Aušros vartais.
Vėlų pirmadienio vakarą pasiekė Tauragę. Jaunųjų projekto dalyvių laukė juos priimančios šeimos, kurioms irgi buvo didelis iššūkis iškart praturtėti 2 ar net 3 vaikais, tačiau jos su šia užduotimi puikiai susidorojo, stengėsi kaip galima įdomiau užimti svečius – vieni vyko stebėti krepšinio varžybų Kauno sporto halėje, kiti išmėgino savo sportinius gebėjimus Taurų nuotykių parke ar lankė istorines Tauragės vietas.
Į antradienį vykusią konferenciją „Aktyvus mokinys-aktyvus pilietis. Aktyvūs piliečiai –atsakinga visuomenė“ pakvietėme Tauragės M. Mažvydo, „Šaltinio“ progimnazijų bei Jovarų pagrindinės mokyklos vokiškai kalbančių bendruomenių atstovus. Projekto dalyviai bei svečiai vokiečių kalba pristatė savo mokyklas bei juose vykdomas veiklas, kartu įsitraukdami į Vilniaus Goetės instituto projektą, skirtas vokiečių kalbos savaitei „Ö kaip vokiškai?“, buvo vaišinami tai progai skirtais saldumynais. Svečius linksmino „Aušros“ progimnazijos mokiniai, kurie padovanojo du pramoginius šokius, grojo įvairiais instrumentais. Muzikinius kūrinius atliko jau buvę progimnazijos mokiniai Perla ir Naglis. Po konferencijos pasilikę Erasmus + projekto nariai turėjo atlikti užduotį: teisingai sudėlioti Vokietijos žemėlapį, kurį sudaro net 16 taip vadinamų federacijų. Užduotį visiems pavyko atlikti gerai, įsivertino visi taip pat gerai.
Po pietų projekto dalyviai susitiko su Tauragės rajono meru D. Kaminsku, kuris maloniai atsakė į svečių klausimus. Aplankytas Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susipažinta su Tauragės miesto lankytinomis vietomis.
Trečiadienį apsilankyta Kauno IX forte bei Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Kūrybinių dirbtuvių metu diskutuota apie žmogiškąsias vertybes kaip sąžiningumas, patikimumas, pilietiškumas, pareigingumas bei šių vertybių ugdymą, apie sprendimų priėmimą, apie patriotiškumą, meilę tėvynei ir apie tai, ką reiškia būti laisviems ir t.t.
Jaunųjų projekto dalyvių vadovai irgi neliko be veiklos. Tuo metu, kada mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, jų mokytojai gamino jiems lietuviškus šaltibarščius bei kepė bulvinius blynus. Jų pagamintų patiekalų kokybę bei skonį vertino mokiniai – ant stalo liko tik tuščios lėkštės.
Projekto dalyviai nekantriai laukė penktadienio susitikimo su „vilko vaikais“. Ši labai skaudi Vokietijai tema kitoms projekte dalyvaujančioms šalims, deja, buvo beveik nežinoma. Į susitikimą su mokiniais atvyko dvi Edelweiso draugijos narės Ela Matemaitienė ( Ela Karin Macik) bei Valerija Čepienė( Waltraut Mint). Susitikimas prasidėjo Vokietijoje sukurtu filmu apie „vilko vaikus“ bei jų likimus praėjus ne vienam dešimtmečiui. Po to viešnios papasakojo apie savo, 3 ir 5 metų mergaičių, netekusių tėvų bei praradusių artimuosius keliones ieškant kąsnio duonos iš Königsberg srities į Lietuvą, kur jų laukė ne mažesni išbandymai- nakvynės miške , šieno kupetoje ar šuns būdoje, ne visada pasiekiamas maistas ir smurtas jas trumpam priimančiose šeimose. Moterų išgyvenimai iki ašarų sujaudino projekto dalyvius, ir jie pažadėjo, parvykę į namus, papasakoti apie „vilko vaikus“ savo mokyklose bei savo šeimos nariams.
Projekto dalyvių laukė kelionė į Požerūnus, prie paminklo Tauragės konvencijai, aplankė sieną su buvusia Prūsija, Norkaičių amatų centre buvo supažindinti su šios bendruomenės veikla, mokėsi lieti žvakes, velti, klausėsi lietuviškų dainų, o svečiai iš Graikijos pradžiugino visus pakviesdami pašokti graikiškų šokių. Įteikti sertifikatai, padaryti bendri paskutiniai kadrai.
Paskutinis vakaras šeimose, mokytojams – atsisveikinimas su mokyklos bendruomene prie kavos puodelio. Ir noras visiems dar kartą susitikti.
Erasmus+ projektai – tai ne tik galimybė pagilinti savo užsienio kalbų žinias, mokytis užsienio kalba tarpusavio bendravimo bei bendradarbiavimo paslapčių, bet ir galimybė pažinti kitas šalis ne kaip turistui, o kaip laukiamam naujam šeimos nariui.

R. Bandzinienė, Erasmus+ projekto „ Aktyvus mokinys-aktyvus pilietis“ koordinatorė

no images were found

  • 20191025_130908

Partneriai