Draugiškas internetas

Paprasti patarimai tėvams
Bendravimas internetu padeda vaikams įgyti tarpasmeninių ir techninių įgūdžių, kurių jiems prireiks realiame gyvenime. Tai skatina vaikų kūrybiškumą, savęs pažinimą, gerina rašymo ir spausdinimo įgūdžius.
Jeigu vaikas bendrauja internetu, būtinai jam paaiškinkite, kas yra privatumas, atsakomybė, pristatykite tokio bendravimo taisykles. Nereikia labai daug įmantrių paaiškinimų, tegul Jūsų vaikas žino, kad tai, kas neleistina mokykloje, ar namuose, taip pat netoleruojama ir internete.
Moksleiviai supranta, kaip naudotis failų dalijimosi technologijomis, moka bendrauti internetu, daug žino apie socialinius tinklus, pasakoja, ką ten veikia, tačiau dažnai nesugeba įvertinti elgesio pasekmių. Kartais paaugliai nesupranta, kas gali nutikti internete atskleidus pernelyg daug informacijos apie asmeninį gyvenimą. Pavyzdžiui, publikavus nuotrauką internete, labai sunku ją apsaugoti nuo platinimo, keitimo ar kitokio panaudojimo. Papasakokite, jog asmeninės nuotraukos yra šeimos turtas. Taip, kaip saugojame ir tausojame savo turtą, lygiai taip pat reikia saugoti savo nuotraukas.
Iš tiesų išsiaiškinti, ką vaikas veikia internete, yra lengviau, negu sužinoti, kuo jis užsiima realiame gyvenime. Peržiūrėjus dukters ar sūnaus anketą, galima rasti nuotraukų, žinučių, matyti, su kokiais draugais bendrauja. Labai smalsu, kokį draugą vaikas parsiveda namo, taip pat ne mažiau įdomu, su kuo jis bendrauja internetu. Tiesa, būtina viena sąlyga – tėvų kompiuterinis raštingumas. Jeigu tėvai nesinaudoja kompiuteriu arba nėra susipažinę su socialiniais tinklais, reikėtų paprašyti, kad vaikai parodytų, kaip jais naudojasi, papasakotų, kodėl jiems to reikia. Čia atsiranda vietos artimesniam bendravimui su savo vaiku, laisvalaikio kartu leidimui.
Jūsų vaikas bus saugesnis, jeigu apie „gyvenimą“ virtualioje erdvėje bus kalbama ne tik mokykloje, bet ir namuose. Juk galima aptarti naujausias publikacijas, nuotraukas, siūlomas prekes ir paslaugas, kurias vaikai kiekvieną dieną stebi virtualioje aplinkoje. Jūs ne tik gausite didelės porciją naujausios informacijos, bet turėsite galimybę suvokti, koks jūsų atžalos aktyvumas internete.
Naudingos svetainės
www.draugiskasinternetas.lt
www.esusaugus.lt www.salfield.com (naudinga svetainė tėvams, norintis įdiegti programas, ribojančias vaikų naudojimąsi kompiuteriu ir pan.)

IT metodininkė I. Ambrozienė

  • Fb_Meskis

Partneriai