Integruota pamoka netradicinėje erdvėje
7 klasės mokiniai dalyvavo integruotoje technologijų, dailės, lietuvių kalbos, antrosios užsienio kalbos ( vokiečių) ir ugdymo karjerai pamokoje, kuri vyko netradicinėje erdvėje – Jurbarko V.Grybo muziejaus edukaciniame centre „Menų namukas“.
Beveik valandos kelionė iki Jurbarko neprailgo. Technologijų ir dailės mokytoja Vida supažindino mokinius su vienu žymiausių XX a. pirmos pusės lietuvių monumentaliosios skulptūros kūrėjų Vincu Grybu, kurio vardu ir pavadintas muziejus Jurbarke bei kurios skulptūros puošia ne vieną Lietuvos miestą ar miestelį.
Technologijų ir dailės mokytoja Loreta supažindino septintokus su šios integruotos pamokos tikslais.
Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai susipažino su medžiagomis bei įrankiais, prie kurių jie prisilies dvi valandas trukusių užsiėmimų metu , ir patys kibo į darbus- gaminosi sau papuošalus iš stiklo ir odos. Iš pradžių kai kuriems tai atrodė ne menkas iššūkis, su kuriuo padedant muziejaus edukatorėms sėkmingai pavyko susidoroti: mokiniai džiaugėsi iš odos pasigamintomis apyrankėmis ir pakabukais iš stiklo.
Užsiėmimų pabaigoje mokiniai turėjo pristatyti savo darbelius, įsivertinant, ką jie naujo sužinojo šios edukacijos metu. Lietuvių kalbos mokytoja Dalia pasunkino užduotį: pasinaudojant internetine kirčiuokle mokiniai turėjo taisyklingai sukirčiuoti šiame kūrybiniame procese panaudotus įrankius bei medžiagas, vokiečių kalbą besimokantieji stengėsi juos išversti į šią užsienio kalbą. Ir visi galėjo palyginti juvelyro ir dizainerio profesijos ypatumus teoriškai ir praktiškai.
Kol džiūvo gaminiai iš odos mokiniai turėjo galimybę susipažinti su V.Grybo muziejaus eksponatais, bandė susidraugauti su „Fantastinėmis būtybėmis“, fotografavosi su jomis, gėrėjosi Dainos Tolpežnikienės sukurtų paveikslų originalumu bei susipažino su atkeliaujančiais naujos parodos eksponatais. Po to prisiminimui bendra nuotrauka, ir mes atsisveikiname su mus nuoširdžiai priėmusiomis edukatorėmis bei su pavasariškai žaliu Jurbarku.
Mokytoja Rimutė Bandzinienė