Karjeros pasirinkimas: atrask su DofE

Kiekvienas žmogus turi kokių nors talentų. Vienas – puikus oratorius, kitas moka daugybę užsienio kalbų, o trečias geba per naktį sukurti interneto puslapį. Svarbu, kad tai, ką žmogus daro, jam teiktų malonumą. Štai todėl DofE programos dalyviai nusprendžia kokius įgūdžius nori tobulinti ir daro tai atkakliai, maždaug kartą per savaitę. Juk sakoma, kad talentas sudaro 5%, o likusius 95% atkaklus kasdienis darbas?
Kas yra DofE?
DofE apdovanojimų programa buvo sukurta 1956-ais metais, bendradarbiaujant karalienės Elžbietos (HRH Queen Elizabeth) vyrui Edinburgo hercogui princui Filipui (Prince Philip) ir vokiečių edukologui Kurt Hanui (Kurt Hahn).
Princui Filipui kilo mintis sukurti programą, padedančią jauniems žmonėms atrasti prasmingas laisvalaikio užimtumo veiklas. Taip atsirado pilotinė The Duke of Edinburgh’s Award programa. Programos esmė – holistinis jaunimo ugdymas, suteikiantis praktinių įgūdžių įvairiose gyvenimo sferose ir įgalinantis jaunimą lanksčiai prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkos sąlygų, nes ne viską, kas svarbu gyvenime, galima išmokti mokyklos suole.
Šiuo metu programoje dalyvauja daugiau nei 140 pasaulio šalių, ji pasiekia apie 1 milijoną jaunuolių kasmet.
DofE programą sudaro 4 dalys: aktyvi veikla, įgūdžiai, žygis ( komanda) ir savanorystė. Jaunimas gali atrasti save, dalyvaudamas šios programos veiklose, o vėliau pritaikyti įgūdžius rinkdamasis savo profesinį kelią. Džiugu, kad prie šios programos prisijungė ir keletas mūsų šalies mokyklų.
Plačiau susipažinti su minėta programa galima:
1) Internetinėse svetainėse: www.dofe.lt bei www.intaward.org
2) Skaidrėse: https://bit.ly/37nWDfU
3) Video: https://bit.ly/3ptWlKv, https://bit.ly/3bcZcCG, https://bit.ly/3pxQUdA
Dalyvių amžius: 14-24 metai. Išimtinais atvejais priimami jaunuoliai ir nuo 13 metų. Mokyklą gali atstovauti tik sudaryta mokinių komanda ir 3 mokytojai.
Visą norimą informaciją rasite programos internetinėse svetainėse.
Tad, sėkmės išbandant save kitose veiklose!

R.Bandzinienė,
Vokiečių kalbos mokytoja

  • DofE

Partneriai