Kartu su eTwinning
Kaune vyko eTwinning ambasadorių ir mentorių respublikinis seminaras, kuriame dalyvavo 30 eTwinning mentorių ir ambasadorių iš visų Lietuvos regionų.
Pirmą dieną seminaro dalyviai pristatė savo nuveiktus darbus bei ateities vizijas. Švietimo mainų paramos fondo projektų koordinatorė Eglė Venckutė supažindino seminaro dalyvius su eTwinning pasauliu, eTwinning prioritetais bei eTwinning programa Lietuvoje ( pranešimo skaidrės pridedamos).
Pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas projektų kokybei bei registruotų neaktyvių narių įtraukimui į projektinę veiklą.
Antra seminaro diena buvo skirta praktiniams užsiėmimams. Mokymų akademijos direktorius Gintaras Ignatavičius pakvietė mus į istorijų rašymo dirbtuves, o Mokymų akademijos mokymų treneris Žanas Gongapševas – į įtaigaus bendravimo dirbtuves, kurių metu įgijome praktinių žinių.
eTwinning – tai bendruomenė Europos mokykloms.
Švietimo darbuotojams (mokytojams, direktoriams, bibliotekininkams ir kt.), dirbantiems mokykloje vienoje iš Europos šalių, ji suteikia platformą, kurioje jie gali bendrauti, bendradarbiauti, kurti projektus, dalintis ir, trumpai tariant, jaustis bei būti įdomiausios besimokančios Europos bendruomenės dalimi.
Programa prasidėjo 2005 metais kaip pagrindinė Europos Komisijos programos „eLearning“ dalis, o nuo 2014 metų „eTwinning“ įsitvirtino Europos Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programoje „Erasmus+“.
Norėčiau pakviesti kolegas prisijungti prie tarptautinės eTwinning bendruomenės.
R. Bandzinienė, vokiečių kalbos mokytoja