Paminėjome Pasaulinę gyvūnų dieną

Pasaulis kasmet spalio mėnesio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Ši diena skirta pagerbti visus gyvūnus, padėkoti jiems už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau spalvų, džiaugsmo ir prasmės.
Tą dieną nepamiršo gyvūnų ir progimnazijos priešmokyklinio ugdymo vaikučiai. Susinešę kalną daržovių, sauso pašaro gyvūnams, lesalo paukščiams, išvykome į Rūgalių kaime esančią S. Klymanto gyvūnų prieglaudą. Vaikai susipažino ne tik su Lietuvoje gyvenančiais, bet ir su egzotiniais, iš kitų šalių atvežtais gyvūnais. Prieglaudos savininkas papasakojo kiekvieno gyvūno kelionę į sodybą, jų gyvenimo būdą. Priešmokyklinukai ne tik glostė, džiaugėsi gyvūnais, bet ir juos maitino savo atvežtu maistu.
Organizuodamos šią veiklą stengėmės skatinti abipusę žmogaus ir gyvūno draugystę bei mažuosius mokinukus mokyti rūpintis savo draugais. Vaikai suprato, kad gyvūnai, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejausti alkio ir troškulio, baimės, skausmo ir kančios. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma.

Mokytoja Lina

  • my_photo_collage-79 (1)
  • my_photo_collage-107 (1)

Partneriai