Projektas „Pažinkime Mažąją Lietuvą“

Praėjusiais mokslo metais šiuometiniai septintokai gilinosi į Lietuvos tautinio kostiumo subtilybes, mokėsi juos atpažinti pagal regionus. Šiais metais – mokykloje vykdytas projektas „Pažinkime Mažąją Lietuvą“. Jo metu šie mokiniai kūrė Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo detalę – delmoną.
Delmonas (arba dalmonas) – lietuvių moterų puošni kišenė, austine juostele (rištuvu) rišta prie juosmens; būdinga tik Mažajai Lietuvai. Siūtas iš aksomo, šilko, vilnelės, medvilnės. Tai specialus maišelis, pasiūtas iš tamsesnės medžiagos, išsiuvinėtas įvairiaspalvių siūlų gėlytėmis, paukščiukais, papuoštas dar ir karoliukais. Kampuose kartais buvo išsiuvinėjami savininkės inicialai, data. Moterys delmone laikydavo pinigus, nosinaitę, įvairias smulkmenas.
Mokiniai per dailės pamokas piešė delmono piešinį – gyvybės medį, kurį per technologijų pamokas siuvinėjo. Išsiuvinėję sukirpo detales ir pasiuvo. Ne visiems sklandžiai sekėsi įveikti šį darbą (vieniems pritrūko kruopštumo, kitiems – kantrybės, iššūkis buvo ir siuvamoji mašina), bet labai džiugu, kad didžioji mokinių dalis įveikė šį išbandymą.


Technologijų mokytoja Loreta Kivilienė

  • 20230613_093150 (1)
  • 20230613_204517 (1)

Partneriai