Sekmadienis Prezidentūroje

2016 04 27
Pasaulis šiemet mini garsiausio visų laikų anglų dramaturgo, poeto, rašytojo Viljamo Šekspyro 400 – ąsias mirties metines. Britų taryba vykdo renginių ciklą visame pasaulyje „Šekspyras gyvas“ („Shakespeare lives“). Vienas iš tokių renginių vyko Vilniuje Prezidentūroje. Britų taryba ir Britanijos ambasada kartu su Prezidentūra pakvietė dalyvauti renginyje Lietuvos Prezidentūroje bibliotekų darbuotojus, kurie savo bibliotekose vedė renginius garsiajam rašytojui atminti. Iš visos Lietuvos susirinko gausus bibliotekos darbuotojų būrys. Renginyje dalyvavo ir A.Vymerio bibliotekos vedėja Daiva Vitkauskaitė bei „Aušros“ pagrindinės mokyklos skaityklos vedėja Birutė Vaivadienė. Po sveikinimo žodžių, kuriuos tarė Didžiosios Britanijos ambasadorė Claire Lawrence, Britų tarybos Lietuvoje direktorius dr. Artūras Vasiliauskas, Lietuvos bibliotekininkų draugijos tarybos pirmininkė Alina Jaskūnienė bei Vilniaus Universiteto Bibliotekos direktorė informacinei, mokslo ir kultūros paveldo veiklai Marija Prokopčik, galėjome pasigėrėti senosios muzikos ir šokio ansamblio „Banchetto Musicale“ atliekamu teatralizuotu šokio pasirodymu „Šekspyro kaukės“. Po muzikinio spektaklio galėjome ir patys pasimokyti Renesanso laikų šokių, ką ir padarėme. Dalyvavome Play Your Part iniciatyvoje, jos metu skaitėme ištraukas iš V.Šekspyro kūrinių, kalbėjome apie jį, buvome filmuojami ir pakliūsime į kuriamą filmą. Nors dangus negailėjo lietaus, ta diena buvo išplėšta iš kasdienybės.

„Aušros” pagrindinės mokyklos skaityklos vedėja Birutė Vaivadienė

Balandžio 24 d. 12 val. Britų taryba ir Britanijos ambasada kartu su Prezidentūra pakvies Lietuvos bibliotekininkus, suorganizavusius renginius Viljamui Šekspyrui atminti savo bibliotekose. Bibliotekininkams sveikinimo žodį tars Didžiosios Britanijos ambasadorė Claire Lawrence, Britų tarybos Lietuvoje direktorius dr. Artūras Vasiliauskas, Lietuvos bibliotekininkų draugijos tarybos pirmininkė Alina Jaskūnienė bei Vilniaus Universiteto Bibliotekos direktorė informacinei, mokslo ir kultūros paveldo veiklai Marija Prokopčik. Renginį vainikuos senosios muzikos ir šokio ansamblis „Banchetto Musicale“, atlikdamas teatralizuotą šokio pasirodymą „Šekspyro kaukės“.
„Sekmadienis su Šekspyru“ tęsis 14 val. Prezidentūros kieme atviru visuomenei renginiu, kurio metu senosios muzikos ir šokio ansamblio „Banchetto Musicale“ nariai mokins visus susirinkusiuosius Šekspyro laikų dvaro šokių, išpopuliarėjusių didikų rūmuose. Norintys prisiliesti prie Šekspyro kūrybos, galės sudalyvauti #‎PlayYourPart iniciatyvoje, pasidalindami savo mėgtamiausia citata ar ištrauka iš Šekspyro kūrinių lietuvių ar anglų kalba.

  • IMG1550
  • IMG1552
  • IMG1569
  • IMG1505
  • IMG1463
  • IMG1534
  • IMG1475
  • IMG1474
  • IMG1488

Partneriai