Vaikų vasaros poilsio stovykla „Raštų pynėm apjuoskime savo kraštą“

2017 06 12
Birželio 5-9 dienomis mokykla pulsavo, kupina mokinių dainų, žaidimų, vaidinimų ir kūrybinės veiklos. Vyko vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) stovykla „Raštų pynėm apjuoskime savo kraštą“, skirta tautinio kostiumo ir piliakalnių metams pažymėti. Stovykloje aktyvia veikla buvo užimti 25 5-10 klasių mokiniai. Jiems vadovavo lietuvių k. mokytoja Dalia Macijauskienė, muzikos mokytoja Jovita Straukienė ir dailės bei technologijų mokytoja Vida Karbauskienė. Mokiniai pagal pomėgius pasirinko veiklas ir entuziastingai jose dalyvavo. Tris dienas vieni ruošė vaidinimus, kiti mokėsi liaudiškų dainų ir žaidimų, treti kūrė tautiniais kostiumais puoštas lėles, ketvirti gamino priešpiečius. Po priešpiečių susirinkę visi kartu į aktų salę, mokė vieni kitus dainų ir žaidimų. Po to veikla persikeldavo į mokyklos kiemą, kuriame buvo žaidžiami sportiniai žaidimai.
Ketvirtadienį stovyklautojai išvyko į Pagramančio regioninį parką. Juos pasitiko gidė Lina Misiulytė ir išvyką papuošė edukacinis užsiėmimas „Piliakalnių pasakojimai“. Aplankėme 4 piliakalnius: Dapkiškių, Matiškių, Pagramančio ir Indijos. Taip pat klausėmės istorijų apie seniausią ąžuolą, dvarininkų puoselėtus parkus, Matiškių koplytėlės atsiradimą, giliausią šulinį ant Matiškių piliakalnio, gėrėjomės Genių ir Pagramančio atodangomis. Aplankėme tautodailininką Nerijų Alšauską, klausėmės pasakojimų apie ąžuolinių skulptūrų atsiradimą. Važiuodami autobusu, išbandėme inžinerinį paminklą – tiltą ir gėrėjomis nuostabiu peizažu: upių Jūros ir Akmenos santaka. Kelionę baigėme Lakštingalų slėnyje – dešrelių kepimu ir žaidimais.
Penktadienį į mokyklos aktų salę rinkosi gerai nusiteikę stovyklos dalyviai bei mokyklos bendruomenė. Stovyklos dalyviai, žiūrovams padovanojo gausią ir nuotaikingą programą, kupiną inscenizuotų padavimų, liaudies dainų, žaidimų, išmintingų pamokymų.
Mokyklos direktorė Snieguolė Bastakienė padėkojo už puikią programą, palinkėjo gerų atostogų ir įteikė padėkas stovyklos dalyviams. Po koncerto, stovyklautojai vaišinosi Aistės Martinkutės, Samantos Jankantaitės ir Guodos Juškaitės pagamintais tortais, tęsė žaidimus mokyklos kieme. Stovykloje mokiniai labai susidraugavo.

Dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė

  • stovykla2017

Partneriai