Vienykimės dėl geresnio interneto !

2017 02 10
Šių metų vasario 6-10 dienomis dalyvavome saugaus interneto savaitėje. Saugesnio interneto dienos tema: Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto! (angl. „Be the change: Unite for a better internet“). Labai svarbu žinoti apie įrenginių saugumą ir pagarbų bei atsakingą elgesį internete, kaip atpažinti virusu užkrėstą el. laišką arba SMS, kuo gresia prisijungimas prie nesaugaus „Wi-Fi“ tinklo, į ką atkreipti dėmesį siunčiantis programėles, kokios informacijos apie save geriau neviešinti, ką daryti, jei tapai elektroninių patyčių auka.
Mūsų mokykloje IT pamokų metu visą savaitę (vasario 6-10 d.) vykdėme virtualias apklausas, naudojome internetą karjeros planavimui. Mokytoja M. Toleikienė 10 klasės mokiniams pateikė informaciją apie interneto panaudojimą tolimesnės karjeros planavimui. Dešimtokai turėjo galimybę atlikti „Tinkamo darbo“, Profesijų mozaika ir kitus testus, nustatyti savo asmenybės tipą.
Kūrėme saugaus interneto viziją, pasitikrinome savo gebėjimą saugiai elgtis internete. Penktokėliai kūrė atviruką, kuriame surašė, ką jau žinojo, atlikdami saugaus interneto naudojimo testą, ir, svarbiausia, ko dar nežinojo. Atviruką apipavidalino įkeldami paveikslėlius, uždėdami rėmelius.
6 ir 8 klasių mokiniai atsakė į viktorinų klausimus, analizavo ir stebėjo istorijas „Painiavos ir incidentai“, kurios sudarytos iš trumpų pasakojimų apie internete pateikiamos informacijos teisingumą, atsakomybę už teksto ir nuotraukų publikavimą, pažintis internete bei internetinius partnerių tinklus.
Aiškinomės paprastus dalykus ir visi kartu nutarėme, jog internetas nėra tik internetiniai žaidimai, socialiniai tinklai, patyčias skatinantys straipsniai, betiksliai pokalbiai su mažai ar visai nepažįstamais žmonėmis.
Dar kartą visi mokiniai pakartojo žinomas tiesas, jog reikia atsakingai naudotis internetu ir suprasti, kad internetas – tai neišsenkantis žinių šaltinis, kuris gali būti labai naudingas mokantis ar kuriant įvairius dalykus.

IT mokytoja-metodininkė I. Ambrozienė

  • Bepavadinimo1
  • IMG99231
  • IMG9924
  • IMG97093

Partneriai