Žmogaus saugos pamoka – netradicinėje erdvėje- renginyje „Saugi vasara“

Birželio 8 d. prie Tauragės miesto maudyklos, esančios Kranto gatvėje, įvyko renginys „Saugi vasara“, skirtas informuoti vaikus apie tinkamą elgesį prie vandens, pademonstruoti, kaip elgtis ekstremalios situacijos metu, suteikti pirmąją pagalbą. Jame dalyvavo ir mūsų 5 a klasės mokiniai.
Renginyje dalyvavę Visuomenės sveikatos biuro specialistai moksleiviams priminė pagrindines elgesio vandenyje ir prie vandens taisykles, mokė, kaip suteikti pirmąją pagalbą skendusiam, moksleiviams suteiktos ne tik teorinės, bet ir praktinės žinios, kiekvienas galėjo pabandyti atlikti dirbtinį kvėpavimą. Bendruomenės pareigūnės moksleiviams priminė teisinę atsakomybę už saugumo prie vandens nesilaikymą, o ugniagesiai-gelbėtojai pademonstravo, kaip vyksta skęstančio asmens gelbėjimas, parodė skirtingus skęstančiųjų
Pagrindinės saugaus elgesio taisyklės – nesimaudyti ir nenardyti nežinomose, nuošaliose vietose, pavalgius ar apsvaigus nuo alkoholio, nenardyti nežinant koks telkinio dugnas, neplaukti per toli nuo kranto, ypač už plūdurų, nes pervertinus savo jėgas gali būti nebeįmanoma parplaukti į krantą. Taip pat patariama neplaukioti ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių. Labai svarbu, kad vaikai nebristų į vandenį vieni, be suaugusiųjų priežiūros. Išklausę informaciją, mokiniai mokiniai saugiai praleis vasarą.

Mokytoja Aida Vaičiūnienė

  • 1686317348102 (1)
  • 1686317348110 (1)
  • 1686317348115 (1)
  • 1686317348119 (1)

Partneriai