Konferencija

Mūsų mokyklos mokinių tarybos atstovai dalyvavo respublikinėje mokinių
savivaldos institucijų konferencijoje: „Ne rytoj, o šiandien: mokinių iniciatyvos tvarumo
link“. Mokinių tarybos pirmininkė D.Statkutė pristatė tvarumo iniciatyvas, kurias vykdo
mūsų mokyklos mokiniai, su kitais savivaldos nariais dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse,
klausėsi LRT žurnalisto, tvarumo idėjų puoselėtojo S.Dikčiaus pranešimo.


D.Macijauskienė

Talka

Balandžio 22d. progimnazijoje vyko talka. Švarinti aplinkos susirinko visi: nuo priešmokyklinukų iki aštuntokų.
PUG , 1-3 klasių mokiniai talkos metu grėbė lapus, tvarkė želdinius , švarino kiemo erdves, o 4-8 klasių mokiniai pasirūpino, kad šalia mokyklos esantis parkelis atrodytų tvarkingai.
Dalyvaudami tokiose veiklose mokiniai ne tik prisideda prie švaresnės aplinkos, jos grožio, bet mokosi bendradarbiavimo, atsakomybės bei rūpintis tuo, kas yra bendra.
Ačiū visiems.


Progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui
R. Poškienė

Rajoniniame vokiečių kalbos konkurse

M .Mažvydo progimnazijoje vyko rajoninis vokiečių kalbos konkursas, kuriame dalyvavo miesto progimnazijų 6-8 klasių ir gimnazijų I-II klasių mokiniai, besimokantys šiose mokymo įstaigose vokiečių kalbo,s kaip antrosios užsienio kalbos.

Konkursas mūsų progimnazijos moksleiviams buvo sėkmingas. 8b klasės mokinė Augustė Jacikevičiūtė užėmė pirmą vietą tarp aštuntokų, dalyvavusių konkurse. Šeštokė Augustė Ozgirdaitė užėmė II vietą tarp 6 klasės mokinių.

Sveikiname abi Augustes bei kitus konkurse dalyvavusius mokinius,  linkime jiems  didžiausios sėkmės mokantis vokiečių kalbos! Tegul kiekviena nauja pamoka atneša ne tik žinių, bet ir džiaugsmo, pasitikėjimo savimi bei smalsumo atrasti dar daugiau.

Dalyvaujant konkursuose linkiu drąsos, kūrybiškumo ir tikėjimo savo jėgomis – juk svarbiausia ne tik laimėti, bet ir augti, tobulėti bei mėgautis pačiu procesu. Tegul jūsų pastangos atsiperka puikiais rezultatais, o kiekviena patirtis tampa dar vienu žingsniu į priekį.

R.Bandzinienė, vokiečių kalbos mokytoja

Šokių festivalis – konkursas “Šokių fiesta 2026”

Tauragės “Aušros” progimnazijos šokėjai balandžio 17 d. dalyvavo respublikiniame šokių festivalyje – konkurse “Šokių fiesta 2026”. Mūsų patys mažiausieji “Spinduliukai” laimėjo I vietą, pirmokų šokių būrelis laimėjo II vietą, jaunučių tautinių šokių kolektyvas “Aušrelė” laimėjo II vietą, o šokių kolektyvas “Let’s go” laimėjo I vietą. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo šokėjais. Nuoširdus ačiū tėveliams.

Šokių mokytoja Dinara Jogminienė

Archeologija įdomiai

Balandžio 22 d. 4b mokiniai lankėsi Tauragės krašto muziejaus edukacijoje „Archeologija
įdomiai“. Archeologijos bokšte ketvirtokai susipažino su baltų gentimis, Tauragės regione gyvenusiais
skalviais ir žemaičiais. Apžiūrėjo archeologinių kasinėjimų metu atrastus darbo įrankius, ginklus,
papuošalus. Interaktyvioje smėlio dėžėje rentė gynybines pilis su apsauginiais kanalais. Mokiniai žiūrėjo
animacinį filmuką apie skalvius, stebėjo tik tamsoje šviečiančius baltų simbolius bokšto skliaute bei sužinojo
jų reikšmę. Ir, žinoma, patys smėlyje ieškojo radinių. Šia edukacija ketvirtokai pagilino visuomeninio
ugdymo pamokose įgytas žinias apie žmonijos gyvenimą priešistorėje ir senovėje.

4b kl. mokytoja L.Putinienė

Matematikos ringas

Balandžio 17 dieną mūsų mokyklos mokiniai – Ąžuolas Andriuškevičius 3a kl., Milana
Norvaišaitė 3a kl., Jorė Linkutė 4a kl., Ajus Zemeckas 4b kl. dalyvavo Tauragės regiono
mokyklų 3-4 klasių mokinių renginyje „Matematikos ringas“, kuris vyko Skaudvilės
gimnazijoje. Jie visi buvo skirtingose komandose su kitų mokyklų mokiniais. Atliko loginio
mąstymo ir skaičiavimo užduotis, praktines matematines užduotis, judrias ir komandinio
bendradarbiavimo reikalaujančias užduotis, žaidė žaidimą Kahoot. Ąžuolas Andriuškevičius
su savo komanda užėmė I-ąją vietą.

Pradinių klasių mokytoja Eslanda Mikavičienė

Išvyka į Tremties ir rezistencijos muziejų

Balandžio 21 dieną 4a klasės mokiniai lankėsi Tremties ir rezistencijos muziejuje.
Muziejaus darbuotoja papasakojo apie krašto partizanų gyvenimą bei rezistentų
kančias. Apžiūrėjo muziejaus erdvėse įrengtą partizanų bunkerį-slėptuvę.


4a klasės mokytoja Eslanda Mikavičienė

Integruota dailės pamoka – klasės valandėlė „Parodos matymas kuratorės žvilgsniu“

Tęsiant pamokų kitose erdvėse ciklą, balandžio 17 d., Tauragės „Aušros“
progimnazijos 7 klasės mokiniams Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ parodų salėse vyko
integruota dailės pamoka – klasės valandėlė „Parodos matymas kuratorės žvilgsniu“.
Klausydami parodų kuratorės pasakojimų, mokiniai turėjo galimybę pažinti keturias parodas:
meninės knygrišystės parodą „Juodoji lelija“, fotografijų parodą „Raudonos Klaipėdos krašto
plytos“, tapybos darbų parodą „Gyvenimo impresijos“, festivalio „Vilniaus fotografijos ratas“
nuotraukų parodą. Tyrinėdami meninius darbus ir nuotraukas, mokiniai gilino ir plėtė dailinį
suvokimą, atlikdami kuratorės paskirtas užduotis, mokėsi matyti ir pajausti meno kūrinius.


7 klasės vadovė Vida Karbauskienė

STEAM renginys „Tvarumo misija: Išgelbėk miestą“

Balandžio 15 d. Tauragės r. STEAM prieigose vyko rajono mokyklų mokinių
kūrybinės dirbtuvės „Tvarumo misija: Išgelbėk Miestą“. Renginio tikslas – minint Žemės
dieną plėsti ir gilinti mokinių žinias apie tvarumą bei atsakingą santykį su aplinka. Skatinant
kūrybiškumą, saviraišką ir atsakomybę, mokiniai buvo įtraukti į veiklas „Eksperimentų
kampas“, „Gyvoji laboratorija“ ir „Kūrybinė zona“. Veiklų metu buvo ugdomas kritinis,
kūrybinis ir gamtosauginis mąstymas, skatinant ieškoti sprendimų globalioms aplinkosaugos
ir tvarumo problemoms. Renginyje dalyvavo ir Tauragės „Aušros“ progimnazijos mokinių
komanda, kurią sudarė po du mokinius iš 4a, 5a ir 6 klasių. Mokiniai atliko užduotis ir
reflektavo tema „Ką galiu pakeisti aš?“


Dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė

Partneriai